Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου 2014

Αγαπητοί γονείς, σας γνωρίζουμε  ότι:

1. Τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014, θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή για την επέτειο της  28ης Οκτωβρίου, στις  09:45.  Η διάρκειά της θα είναι περίπου μία ώρα. Οι γονείς θα πρέπει να φροντίσουν για την παραλαβή των παιδιών τους. Ο σημαιοφόρος, οι παραστάτες και η  μαθήτρια που έχει κληρωθεί για την κατάθεση στεφάνου (με τα ρούχα της παρέλασης) στις 10:45 θα μεταβούν, με τη συνοδεία εκπαιδευτικού του σχολείου, στην Πλατεία Κανάρια, για τη στεφάνωση στο μνημείο του Γ. Καραϊσκάκη.

2.Την Τρίτη  28 Οκτωβρίου 2014, ημέρα τηςΕθνικής Εορτής, οι μαθητές  που θα συμμετέχουν στην παρέλαση,θα προσέλθουν στις 11:00΄π.μ.  με  τους γονείς τους στο χώρο της παρέλασης (στο Νησάκι, Λ.   Παπανδρέου και Λ.  Ειρήνης, μπροστά στην Τράπεζα Αττικής), όπου και θα παραταχθούν σύμφωνα  με τις οδηγίες των συνοδών εκπαιδευτικών κ. Τεγοπούλου Περιστέρας και  Μαρίνη Μιχαήλ. Παρακαλούνται οι γονείς, να φροντίσουν για την παραλαβή  των παιδιών τους μετά το τέλος της παρέλασης του σχολείου, από την  κεντρική πλατεία της Ηλιούπολης, όπου και θα διαλύονται τα τμήματα.

Ηλιούπολη,  21 Οκτωβρίου 2014